Střílna Libuše, NZM zámek Kačina

Návrší od Nových Dvorů východně, jež staroslovanským jménem Libuše jmenováno bylo, nechal lesem posázeti a tamtéž roku 1785 střílnu v gotickém stylu zříditi..

To je úryvek z kroniky Nových Dvorů (před rokem 1900) nedaleko zámku Kačina. Tento spot je takovým malým návodem na krátký výlet za skrytou, ale vyhledávanou zříceninou této stavby vystavěné již za života rodiny Chotků. Zajímavostí je, že měla při venkovním pohledu působit jako uměle vytvořená zřícenina s jednou obytnou místností určená pro lov i výlety panstva.

Video bylo vyrobeno netradičně ve 2 variantách a nakonec byla vybrána kratší verze. Na tu se tak můžete podívat právě teď. První delší variantu Vám přidám později v některém z dalších příspěvků.

Natáčení předcházelo několik hodin příprav a samotné záběry bylo nutné natáčet i díky zlobivému počasí na etapy. Kolik času bylo potřeba na výrobu tohoto krátkého videa Vám prozradím v jiném příspěvku. Můžu Vám však prozradit, že samotné natáčení průvodního textu s Evou, která je i ve videu průvodcem trvalo na této pracovní vycházce k 600m vzdálené zřícenině přes 2 hodiny… Čas trávený v parku a čekání na vhodné počasí i sluníčko mi zabralo celkově dalších více než 10 hodin… k tomu se připočte zpracování videa, úpravy, kontroly, několik variant exportů atd… Budete se tak asi divit, kolik tento cca minutu a půl dlouhý spot zabral času…

Podívejte se tedy se mnou na druhou variantu videa, kterou naleznete i na oficiálním FB profilu NZM zámku Kačina

Poznámka: Video je jako obvykle doplněno podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby formou titulkování. Titulky zapnete v pravém dolním rohu videa.

Děkuji, že sdílíte i tento příspěvek mezi své přátele!