posta@jaroslavsmekal.cz
+420 603 744 461 (odpoledne)

JaroslavSmekal.cz

20 let v oblasti videa. Natáčení, střih, animace, titulkování, online vysílání, online video k webináři i videokonferenci...

Přečíst více...

Foto & Video atelier

Vlastní prostory pro řešení zakázek nejen v oblasti fotografie, videa a webinářů...

Zjistit více...

Titulkování pro neslyšící a nedoslýchavé osoby

Dlouhé roky titulkování videí pro osoby neslyšící a nedoslýchavé s vlastním týmem...

Zjistit více...

30 let v oblasti fotografie

Přes 30. let působnost v oblasti fotografie a následného tisku. Fotografie interier, exterier, atelier, portrét, reportáže, produktové foto...

Zjistit více...

Mobilní videa

Testování & vzdělávání v oblasti používání mobilních telefonů a příslušenství. Videa ze skutečných událostí natočených i zpracovaných výhradně na mobilním telefonu bez použití počítače,...

Zjistit více...

METEOrologická stanice

Provoz meteorologické stanice s online zveřejněním údajů přímo na webu...

Zjistit více...

O mé maličkosti

 

Střední škola rozhodla….

…rozhodla o mé další cestě životem, cestě s jasným cílem a cílem, který nebude tak snadný dosáhnout. Rozhodla o tom, že maturitní obor pro mne bude jen zábavou a to dokonce v modernější podobě  počítačem řízených elektronických zařízení, které člověk sám naprogramuje.

Rozhodla, že záliba v kouzelném světě fotografie a videa vybere všechny krkolomné zákruty života a rozšíří záliby o další rychlostní stupeň…

Jaroslav Smékal, www.JaroslavSmekal.cz

Kdo jsem?

Jaroslav Smékal, podnikatel, fotograf, kameraman, výrobce nejen online videa a DVD, autor elektronických knih na téma foto-video-komunikace v moderním světě online technologií, provozovatel meteorologické stanice, provozovatel info/zpravodajského portálu Kladrubské Polabí, provozovatel webu pro zajišťování podpory pro neslyšící + nedoslýchavé osoby a brzy i podpory pro nevidomé a to vše v oblasti videa,… …a zanedlouho ještě jedno překvapení!

Osobní motto: “…nikdy to nevzdávej, i když se to zdá složité…”

 

 

 

Můj zkrácený příběh

“Život každého je něčím zvláštní. Záleží jen na tom, co zaujme Vás…”

Je to už mnohem více než 30 let, co jsem spatřil tento svět. Prošel mateřskou, základní i střední školou. Absolvoval i školu jazykovou.

Jaroslav Smékal, www.JaroslavSmekal.czV 5ti letech jsem poprvé držel v ruce fotoaparát a uchvátil mne tak, že mne provází celý můj život. Na střední škole jsem se setkal se zkušeností s další technikou zachycující obraz. Tentokráte však již obraz v pohybu. Video se spolu s fotografií stalo nástrojem pro moji budoucnost. Oblast fotografie i videa je moji základní podnikatelskou činností do dnešní doby.

Dnešní svět je jiný než ten, který znají naši rodiče. A jednoznačně platí, že přežije ten, kdo se umí přizpůsobit (Charles Darwin). Proto jsem se začal zajímat o internetový marketing, který mne z jakéhosi důvodu nikdy nikdo ve škole neučil. Trochu ho přizpůsobil a našel cestu jak ho využít s podporou fotografie a hlavně videa. Internetový marketing a video, které je jednoznačně největším tahákem dnešní doby mi ukázalo cestu, kterou se vydat a jak se na ni udržet.

Jaká byla má cesta

  • od roku 1984 zájem o “obraz” jako takový, speciálně fotografie
  • od roku 1999 se zájem rozšířil o podobné téma – video
  • od roku 2008 se rozšířil zájem o internetový marketing
  • od roku 2012 se předešlá prolínající se témata rozšířila o vzdělávání v oblasti online video komunikace a marketingu, praktickému využívání foto-video-komunikačních  dovedností pro širokou veřejnost včetně pořádání webinářů a videokonferencí. To vše ze záliby :)

 

Oblíbená technika:

Canon, Nikon, Sony, Epson, Apple

Nejoblíbenější témata:

Foto – portrét, akt, historické foto. Video – hrané scény, příběhy, publicistika, reportáže, dokumenty…

Oblíbené osobnosti:

R.T. Kiyosaki, Ivo Toman,…

 

Back to Main Page