Výlet na “Obří postele”, obec Zdechovice

“Obří postele” nedaleko obce Zdechovice jsou zajímavou zastávkou turistů této lokality. 284 m.n.m. tak objevíte tajemné zákoutí modré turistické stezky…

Obří postele jsou skalním útvarem a zároveň vrcholem s nadmořskou výškou 284 m v Železných horách asi 1,5 km jižně od obce Zdechovice. Jsou uskupením žulových skalních výchozů vytlačených ledovcem (moréna) a rozpadajících se na jednotlivé balvany tvořící nevelké návrší v lesním masívu na plochém hřebenu Chvaletické pahorkatiny.

 

YouTube link: https://youtu.be/ohdig9i3RsE

Největší a zároveň nejvýše položený balvan o délce šesti metrů nese název Duchna. Kolem Obřích postelí je vedena modře značená turistická trasa spojující asi 300 metrů vzdálené stejnojmenné rozcestí s obcí Zdechovice. Název Obří postele nese i turistický okruh charakteru naučné stezky s výchozím a koncovým bodem ve Zdechovicích, který okolo vedoucí trasu využívá.

Přímo u skalního útvaru se nachází turistické odpočívadlo a informační tabule.

(částečný zdroj informací: wikipedia.org)

Video bylo natočeno mobilním telefonem LG G4 při testu stabilizátoru DJI Osmo Mobile a základní video aplikací DJI Go, která neumožňuje v době natáčení videa žádné manuální funkce jako aretace ostření apod….

Video natočeno 30.7.2017, děkuji za sdílen!