Vánoční rozsvícení největšího adventního věnce – zámek Kačina

Pravděpodobně největší adventní věnec v České republice se nacházel na zámku Kačina. Každou adventní neděli tak bylo možné zapálit jednu ze svící. Má návštěva na Kačině byla v průběhu loňského roku 2017 sice častá a pracovní, ale Štědrý den jsem si na zámek zajel čistě jako běžný návštěvník. S sebou jsem měl mobilní telefon a v batohu pro jistotu i stabilizátor DJI Osmo mobile.

Trochu nečekaně jsem byl požádán o zapálení jedné ze svící a na okamžik tak dal mobilní telefon asistentce, která tam se mnou byla na krátké odpočinkovém výletu pro vypnutí po náročných předvánočních dnech. Zapálení “trochu přerostlých” svící se podařilo i v tom silném větru na první pokus a máte tak možnost vidět i jednu z neobvyklých událostí přímo na této stránce.

Stabilizátor DJI Osmo Mobile na www.JaroslavSmekal.cz

Stabilizátor DJI Osmo Mobile – klikni pro info

Po zapálení svíce jsem si převzal telefon a natočil ještě několik málo záběrů a nakonec vytvořil i toto soukromé video. Mohu říci, že bylo dobré mít stabilizátor, protože vítr byl nepříjemný a díky zkušenostem s natáčením i “z ruky” bych měl použitelných záběrů opravdu minimum. Stabilizátor fungoval na jedničku a záběry tak vypadají zajímavě a výsledné video je příjemným překvapením.

Jedním z překvapení je i fakt, že toto video bylo nejen natočené, ale celé i následně zpracované přímo v mobilním telefonu bez použití počítače. Je to opět jeden z úspěšnějších pokusů vytvořit dílo i v “polních” podmínkách. Podotýkám, že při rozhovoru v úvodu videa byl použit mikrofon přímo v telefonu a jen jsem se snažil pootočit s respondentem tak, aby vítr do mikrofonu foukal co nejméně. Máte tak v praxi možnost vidět, že i bez drahého příslušenství se dá natočit neplánovaný rozhovor i přímo v terénu.

Natáčení mobilním telefonem je pro mne trošku i rozptýlením a postupně zkouším rozličné aplikace pro natáčení videa a snažim se v nich najít tu optimální aplikaci, která mne bude nejvíce vyhovovat. Natáčení na stativu a se stabilizátorem je odlišné. Stejně tak i ovládání video-aplikací. Z tohoto důvodu nejsou některé záběry stále ideální. Čím více mobilní telefon používám, tím pohodovější a klidnější natáčení to pro mne je. Tím, že potřebuji často používat i manuální nastavení – stejně jako na běžné kameře, tak experimenty jsou jedinnou cestou jak uspět. Pro běžná natáčení se dá použít základní video-aplikace, která si s nastavením obrazu obvykle poradí velmi dobře a je tak ideální pro běžného uživatele, který s výsledným videem bude plně spokojen. V náročných podmínkách a při “kouzlech” v průběhu natáčení se bez manuálního nastavení ale neobejdeme.

 

Video je níže a stejně tak i několik screenshotů displeje mobilního telefonu z průběhu zpracování videa.

 

 

 

 

 

 

Výsledné video je zde a zvuk zapnete v pravém dolním rohu videa!

Děkuji, že sdílíte tento přspěvek s přáteli!