posta@jaroslavsmekal.cz
+420 603 744 461 (odpoledne)

JaroslavSmekal.cz

20 let v oblasti videa. Natáčení, střih, animace, titulkování, online vysílání, online video k webináři i videokonferenci...

Přečíst více...

Foto & Video atelier

Vlastní prostory pro řešení zakázek nejen v oblasti fotografie, videa a webinářů...

Zjistit více...

Titulkování pro neslyšící a nedoslýchavé osoby

Dlouhé roky titulkování videí pro osoby neslyšící a nedoslýchavé s vlastním týmem...

Zjistit více...

30 let v oblasti fotografie

Přes 30. let působnost v oblasti fotografie a následného tisku. Fotografie interier, exterier, atelier, portrét, reportáže, produktové foto...

Zjistit více...

Mobilní videa

Testování & vzdělávání v oblasti používání mobilních telefonů a příslušenství. Videa ze skutečných událostí natočených i zpracovaných výhradně na mobilním telefonu bez použití počítače,...

Zjistit více...

METEOrologická stanice

Provoz meteorologické stanice s online zveřejněním údajů přímo na webu...

Zjistit více...

Tisk

Již přes 30 let se pohybuji v oblasti fotografie. Díky zkušenostem a specifickým požadavkům pro tisk foto i grafických materiálů z vlastní produkce jsem postupně začal využívat vlastních zařízení a technologií pro vyhotovení snímků.

V současnosti se nejvíce využívá velkoformátového tisku pro tisk fotografií větších formátů, které jsou následně používány nejen jako klasický plakát, ale po vložení do specifických rámů nebo luxusních (v ČR ručně dělaných) paspart využívány jako velmi zajímavá dekorace.

Díky vlastnímu zázemí pro tisk velkoformátových fotografií a ostatních grafických materiálů mohu před tiskem překontrolovat například správnou barevnost dodaného snímku. Velká část dodávaných fotografií jsou snímky z rodinného života klientů pořízené běžně dostupnou technikou a není vyjímkou nepřirozená barevnost snímků způsobená například drobným barevným nevyvážením fotoaparátu. V takovém případě podle potřeby a se souhlasem klienta mohu fotografii barevně dorovnat a přiblížit výsledný tisk více reálným barvám (pokud fotografie není úmyslně pro jinak barevný účel upravena).

Velkoformátový tisk má několik výhod. Jednou z hlavních je možnost vytisknout fotografii do specifického rozměru a velkoformátová fotografie si velmi dobře poradí i s menším rozlišením snímků.

V současné době mohu tisknout do šíře role papíru cca 110 cm. Používám WHITE, SUPER WHITE fotopapíry s lesklým povrchem nebo polomatné s jemnou strukturou zabraňující otiskům prstů. Gramáže od 160 do 300..  Aktuální nabídka na vyžádání.

Specifickým tiskem je tisk na plátno. Takováto fotografie má specifický strukturovaný povrch a díky materiálu menší barevnost dávající fotografii nezaměnitelný vzhled. Fotografie na plátno je specifickou činností vyžadující i trochu odlišnou přípravu fotografie. Tento druh tisku zajišťuji dle aktuálních podmínek a požadavků buď přímo já na svém zařízení, nebo u smluvních partnerů.

Ceny fotomateriálů pro velkoformátový tisk jsou při každém nákupu trochu odlišné, proto mne v případě zájmu kontaktujte o cenovou nabídku. V oblasti tisku fotografie na fotopapír jsem obvykle o 10-20 % levnější než většina známých společností!

Nejoblíbenější témata při tisku na mnou dostupném zařízení:

  • rodinné foto dětí, oslavy
  • svatební fotografie
  • fotografie z dovolených
  • portrétní fotografie, retro, akt, glamour…
  • PFky
  • fotografie ze sportu
  • technika
  • stavební plány v čárové grafice
  • fotodárky

 

Malá fotogalerie, která byla většinou tištěná na velkoformátovém zařízení a je ji možné zveřejnit se souhlasem dotyčných osob nebo zákonných zástupců:

Děkuji, že sdílíte tuto stránku s přáteli!

 

 

Back to Main Page