Rozmary počasí okem telefonu

Jeden z nedávných výletů po okolí byl poměrně deštivý. Při návratu k domovu jsem chtěl otestovat jednu z funkcí na telefonu při natáčení videa a pořídil jsem tak několik deštivých záběrů.

Doma na mne sice čekala práce, ale část z ní za mne dělal počítač a já musel čekat až dokončí danou činnost. Byl tak čas na další potřebné věci. Byl tak čas otestovat novou aktualizaci aplikace na zpracování videa, která se o den dříve provedla. Natočené záběry jsem tak přímo na displeji mobilního telefonu naimportoval do dané aplikace. Ta zjistitla, že je video ve 4K rozlišení se kterou neumí v tuto chvíli pracovat a nabídla zmenšení do 2K. Po krátkém čekání byla videa převedena a já začal se samotným zpracováním.

V průběhu “stříhání” jsem zkoušel několik doplňkových funkcí dané aplikace a mimo jiné tak vložil do videa jednotlivé ikony týkající se počasí a k nim dopsal hodnoty, které bylo možné získat z archivu přímo v mé meteostanici (web s metostanicí a údaji je zde-klikni). Vložení ikon a textu do obrazu je možné díky vkládání do tzv. “vrstev” nad sebou jako je tomu například i u zpracování fotografií apod.. Ikony i doplněný text se podařilo i rozanimovat a postupně se tak pouze za pomocí mobilního telefonu vyrobil krátký sestřih, který byl dán ke sdílení přímo na FB stránky. Video ta máte možnost i s úpravami vidět právě teď o něco níže.

Screenshot (obrazovku displeje se samotným projektem videa) můžete vidět zde:

Screenshot Android App

Screenshot Android App

Screenshot Android App

 

 

 

 

 

 

 

A tady je to výsledné video:

Děkuji, že sdílíte tento příspěvek s přáteli!