Postřehy z natáčení zámeckého parku – NZM Kačina

Je 1. května. Pro někoho lásky čas a čas trávený pod rozkvetlým stromem. Pro někoho Svátek práce. U mne to bylo jednoduché a díky hezkému počasí jsem vyrazil do zámeckého parku nedalekého zámku Kačina spadajícícho pod Národní zemědělské muzeum.

Nebyla to jen ale běžná procházka Arboretem. Čeká mne další z natáčení krátkých spotů o jednom z mnoha zajímavých míst zámeckého okolí. I když jde jen o 1-2 minutové video tak je potřeba množství doplňkových záběrů. Ty se ale musí v přírodě hledat a čekat na příhodnější okamžik kdy sluníčko svítí, či naopak někdy ne.

Takto se mi dnes podařilo přibližně 4 hodiny trávit v zámeckém okolí a natočit většinu záběrů pro jeden ze spotů, které v průběhu května naleznete na YouTube i Facebooku. jistě výsledek přidám i sem do svého BLOGu. Jelikož Vám zatím neprozradím o čem tento spot bude tak Vás alespoň navnadím několika postřehy z natáčení.

Jelikož mi schází ještě množství doplňkových záběrů i pro další spoty tak se můžete těšit i na další postřehy. Kdy se mi to poštěstí všechno dotočit netuším, ale věřte, že to bude brzo :)

K dnešním 4 hodinám v terénu ještě připočtu přibližně stejný čas pro záběry s průvodkyní a několik dalších postřehů co jsem dnes natočit nestihl. Poté začně maraton zpracování videa. To také zabere minimálně jeden další den. K tomu se připočte mé obvyklé automatické titukování pro neslyšící a nedoslýchavé osoby dle několika pravidel, kontroly, exporty, schválení atd… Prostě takové obvyklé “kolečko”…

Jakmile bude video schválené a bude oficielně zveřejněno tak Vám zde ty 1-2 minuty výsledného sestřihu se souhlasem NZM Kačina vložím i do jednoho z dalších příspěvků webu i FB profilu.

Tento příspěvek tak i trochu prozrazuje náročnost při výrobě videa. Kolik celkového času mi zabere zatím nevím, ale jistě se s Vámi podělím po předání celého projektu :) Jak sami vidíte, tak jen natočení záběrů z parku a okolí zámku trvalo téměř 4 hodiny. Ve videu to však zabere asi 1 minutu. I když toto a následující videa budou trochu odlišná a průvodce si také zřejmě užijete více v obraze, tak čas bude utíkat a utíkat a utíkat…

Video-podpora pro neslyšící a nedoslýchavé osoby, www.TitulkyProNeslysici.cz

V případě, že i Vy zvažujete nějaké video, nebo Vás zaujala například i podpora pro neslyšící a nedoslýchavé osoby formou titulkování atd., tak mne neváhejte i třeba jen nezávazně kontaktovat :)

…a děkuji, že i tento příspěvek sdílíte mezi své přátele!