Otevření Komunitního domu pro seniory – Řečany n/L

Dnes přidáváme jedno archivní video ze slavnostního otevření Komunitního domu pro seniory v Řečanech nad Labem

Podívejte se s námi nejen na slavnostní zahájení se stříháním pásky a prohlídky budovy… Součástí události byl i doprovodný program a tak se můžete těšit na postřehy nejen z práce řezbáře, ale i vystoupení elektrického smyčcového tria INFLAGRANTI, Moniky Maškové a muzikoterapeutického sboru MLIMA JUA ze školy Svítání Pardubice… Video bylo vyrobeno pro Obec Řečany nad Labem.

 

Video bude v následujících dnech doplněno podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby formou titulkování!
Video na YouTube (klikni)
 

 

Toto video bylo natočeno a zpracováno opět ve stylu “one man show” bez asistentky ale v průběhu natáčení jsem používal i rozličné doplňky. Šlo o takové relativně běžné natáčení. Bylo náročné, nicméně vše se zvládlo a protože doprovodný program byl hodně o hudbě a s tou jsou neustálé komplikace při jakémkoli projektu, tak jsem vše pojal trošku netradiční formou setu reportáží jednotlivých účinkujících.

Jednotlivé části doprovodného programu jsou zpracovány kombinací hudebního vystoupení a rozhovoru s vystupujícími. Divák tak má možnost poznat vystupující i z pohledu jejich postupné kariéry. Při natáčení jsem sice používal i externí bezdrátový mikrofon, nicméně při rozhovorech byl použit mikrofon přímo na kameře.

Jednu další neobvyklou odlišnost toto video má. Na přání hudebního smyčcového tria jsem místo zvuku jejich vystoupení použil studiovou nahrávku, která mi byla Inflagranti poskytnuta i se souhlasem tuto nahrávku použit pro výrobu tohoto dokumentu. Inflagranti tak patří velké poděkování.

Jak je u mne zvykem, tak drtivou většinu videí postupně doplňuji i podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby formou titulkování, které je k videu doplněno vždy několik dnů po jeho zveřejnění. V současné době se stále připravuje jeden nový projekt, kde bude postupně doplňována podpora kromě titulků i formou tlumočníka v obraze a dokonce i podpora pro nevidomé!

A zajímá Vás, jak vypadala tzv. časová osa při zpracování projektu? Podívejte se se mnou na screen displeje počítače…

 

Děkuji, že sdílíte tento příspěvek mezi své přátele!