Natočit video v domácích podmínkách?

Na video v domácích podnkách nebo profesionálně?

Hodně lidí je přesvědčeno, že nejen domácí video, ale i video v podnikání a pro internet je pro ně nemyslitelnou záležitostí,  neboť  jsou  nedostatečně  informováni.  V dnešní moderní době většina z nás vlastní nějaký ten digitální fotoaparát, ať už kompaktních rozměrů, nebo dokonce “zrcadlovku”. Podíval se někdo z Vás do nabídky voleb, zda tam náhodou není i režim „video”? Ne každý kompaktní digitální fotoaparát má tento režim a ne každý z těchto “kompaktů” má vhodné rozlišení video funkce, ale novější modely režim videa nabízejí a dokonce i ve vysokém rozlišení s výbornou kvalitou záznamu.

Digitální zrcadlovky, které nabízejí také režim videa a dokonce i ve Full HD rozlišení, jsou i díky kvalitnějším objektivům poslední dobou více žádané a kvalita natočeného videa je hodně vysoká. V dnešní době ceny takovýchto modelů začínají přibližně od 12 tisíc korun (digitální kompakty od cca 2 000,-Kč) a máte možnost k nim připojit i externí mikrofony pro kvalitnější záznam zvuku.

A co třeba novější mobilní telefon? Zvláště “chytré” mobilní telefony dokážou pořizovat video v HD nebo Full HD rozlišení (nově již i 4K rozlišení) a k některým připojíte taktéž hodně příslušenství a to nemluvím ani o tom, že z nich hned video můžete odeslat svým přátelům,  či  kolegům  ihned  po  tom,  co  si  video  přímo  v  telefonu   sestříháte a doplníte titulky, komentářem a podobně.

Možná má někdo z vás i tzv. “tablet”, což je vlastně takový „přerostlý” telefon s mnohem větším displejem. I tabletem se dá natočit dostatečně kvalitní video.

Na video v domácích podmínkách?Nemusíte investovat hned poprvé tisíce až desetitisíce korun k tomu, abyste začali přitahovat zájem návštěvníků Vašeho webu.  Tento  projekt  je  zaměřen  na  nové  a  také  stávající  drobné  podnikatele a živnostníky, kteří si nemohou dovolit zaplatit za profesionální video studia několik tisíc korun, někdy i desetitisíce za jedno propagační video. To jsou možnosti do budoucna a určitě  je   doporučuji využít, neboť jsou to ve většině případů odborníci a nadšenci, kteří mají obří zkušenosti, vhodné vybavení a možnosti ,,kouzlit” někdy i téměř nemožné představy svých klientů.

Proč se tedy videa nebát? Video si můžete natočit i sami svojí malou domácí kamerou stejně, jako digitálním fotoaparátem nebo třeba kvalitnějším telefonem. Věřte, že to zvládne každý. Ta krátká videa, která Vám přitáhnou zájem zákazníků, zvládnete dříve, či později úplně sami a postupně se těm správným postupům budeme věnovat detailněji.

Za nějakou dobu zjistíte, že si videa můžete dovolit nechat vyrobit profesionálním studiem, kde opět navýšíte pomyslnou laťku přitažlivosti o další úroveň a znova překvapíte své zákazníky novinkou, jiným typem zpracování videa, modernějším 3D zobrazením Vámi nabízeného produktu, animacemi, či čímkoliv jiným, co bylo pro Vás v začátcích nemožné a zároveň čas ušetřený výrobou videa můžete investovat třeba do své rodiny, která to jistě uvítá…

(Tento blog je nepatrnou částí E-Booku, který získáte na tomto webu zcela zdarma)