Koncert Virtuosi di Praga a Myšáci, kostel Kladruby nad Labem, 4.12.2015

Virtuosi di Praga 2015, Kladruby nad Labem

Tento příspěvek patří i nepatří do sbírky “Vytvořeno mobilním telefonem”. Video, které máte možnost zhlédnout, z vystoupení Virtuosi di Praga v nově zrekonstruovaném kostele svatého Václava a Leopolda Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, je totiž ukázkou kombinování videa z mobilního telefonu a kamery.Pro tuto událost jsem neměl k dispozici druhého kameramana, a tak nezbylo nic jiného – improvizace… Jako “kameru” pro celkový záběr všech vystupujících (a to s mírným nadhledem) jsem použil mobilní telefon a vše ostatní jsem řešil natáčením klasickou kamerou.

 

Páteční večer 4. prosince 2015 byl kostel svatého Václava a Leopolda zaplněn do posledního místa. Pozvání přijal malý komorní sbor členů Virtuosi di Praga a dětský pěvecký sbor Myšáci.

Úvodního slova se ujal ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem, pan Ing. Jiří Machek. Předvánoční atmosféru navodila následně i paní starostka Ing. Lenka Gotthardová.

 

Dirigent, pan Oldřich Vlček, požádal v průběhu večera své hosty o rozsvícení jednotlivých svící na adventním věnci a hudebnímu vystoupení tak již nic nebránilo. Ke známým vánočním koledám se mohli svým zpěvem přidat také návštěvníci koncertu. Vy si s námi vychutnejte skladby, které zněly po celý večer.

_____

Přihlaste se k odběru dalších videí na mém YouTube kanálu (klikni) nebo k odběru novinek tohoto webu formulářem na této stránce… Neujde Vám nic dalšího nejen z mé tvorby!