Koncert v zámecké knihovně NZM Kačina – Karel Havlíček

Karel Havlíček do jehož skladatelského portfolia patří především filmová a reklamní tvorba uspořádal jeden ze svých netradičních koncertů i na zámku Kačina.

Díky omezením spojených s koronavirem proběhlo vystoupení bez diváků. Ne však úplně. Koncert byl vysílán živě na sociální sítě, kde měl opět velký úspěch. Každý z diváků tak měl možnost i ze svého domova prožít hudební vystoupení pomocí on-line streamu a podívat se tak alespoň z části do unikátní knihovny Jana Rudolfa Chotka.

Díky živému přenosu a časové náročnosti natáčení záběrů pro výrobu krátkého spotu z koncertu bylo na místě rozhodnuto, že v průběhu hodinového vystoupení bude probíhat natáčení jen z míst, kam divák sledující živý stream nevidí a doplňkové záběry včetně rozhovoru potřebného do výsledného videa se pak dotočí po skončení koncertu.

Bylo tak zamezeno rozptylování diváků od hudebního zážitku, které by pohybující se kameraman v prostoru způsobil. Proto mne v živém streamu i se zářivou nepřehlédnutelnou rouškou bylo možné zahlédnout jen v několika málo sekundách přechodu do jiné části nádherné knihovny.

Ve výsledném videu jsou natočeny i detailnější záběry u kterých je nutné být s technikou blíže a díky dotáčení po koncertu tak máte možnost vidět i více detailů umělecké tvorby z místa a na techniku, kterou běžně na koncertech ze svého místa diváka vidět nemůžete.

Na výsledné video, které již bylo zveřejněno i na FB profilu Národního zemědělského muzea – zámku Kačina se podívejte se mnou i Vy…

Poznámka: Video je opět doplněno podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby formou titulkování. Titulky zapnete v pravém dolním rohu videa kliknutím na příslušnou ikonu…

Děkuji, že sdílíte i tento příspěvek mezi své přátele!