Jak se natáčelo s hudební skupinou Kůzle – Kutná Hora

Postřehy z natáčení hudební skupiny Kůzle - www.JaroslavSmekal.cz

Dnešní natáčení proběhlo v Kutné Hoře. Svatováclavské slavnosti 2017 na Palackého náměstí vyplnila mimo jiné také hudební skupina Kůzle, kterou znáte i z několika mých videí. Kůzle není jen hudební skupina, ale i divadélko hrající nejen pro děti. Jejich vystoupení můžete vidět na rozličných událostech. Moje kamera je zastihla jak v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem při divadelním vystoupení na zámku, tak i na akci hřebčína “Kladruby Naruby” 2017. Jedním z dalších videí bylo i jejich vystoupení na zámku Kačina. Videa jsou na mém YouTube kanálu, případně níže na stránce.

Odpolední natáčení probíhalo ve svižnějším rytmu. Na pořízení veškerých záběrů pro výrobu krátkého videa bylo pouhých 30 minut času. Za tu dobu se ale podařilo natočit dostatek potřebného materiálu a kromě mé kamery byla použita druhá před pódiem u zvukaře a na pódiu jako doplněk pro postřehy z natáčení a bonusy i sportovní kamera GoPro a jedna má sportovní kamera v testování SJCAM SJ4000. Záběry jsou k vidění i v tomto příspěvku níže.

Členové skupiny i detaily jejich nástrojů, zpěvu a vše další bylo natočeno v první polovině vystoupení a v druhé části jsem natáčel drobné doplňující záběry. Výsledné video bude po dokončení zveřejněno i níže. Samozřejmě nebude chybět ani podpora pro neslyšící a nedoslýchavé osoby, která bude doplněna později.

30 minut uteklo jako voda a tak zbývalo ještě dotočit několik vět o samotné skupině. To se díky pokračujícímu programu na náměstí dotočilo v přilehlém malém parku. Bylo nutné zabírat celou hudební skupinu. Tím byla i nutnost být vzdálen s kamerou o něco více než bych si přál. Pro lepší zvuk jsem jako druhý mikrofon použil klopový, který není tolik nápadný.

Bohužel čas utíkal a na Kůzle čekalo ještě jedno vystoupení a tak se jako BONUS doplněk spustilo i krátké živé vysílání na Facebook s krátkým představením skupiny Kůzle.

Živé vysílání do facebook stránky pomocí mobilního telefonu, externího mikrofonu a internetu v mobilu:


Na živé vysílání byl použit mobilní telefon s patřičnou aplikací a zároveň i stejný externí bezdrátový klopový mikrofon jako při natáčení předchozím. Ten, kdo nepracuje s větší kamerou tak jistě ví, že po náročnějším natáčení s přehazováním kamery a natáčení i rozličných podhledů a nadhledů jsou ruce poněkud unavenější a držet pak jen mobilní telefon v ruce bez chvění je někdy obtížné.

Proto jsem na živé vysílání raději použil i stabilizátor obrazu pro mobilní telefony DJI Osmo Mobile s přidaným držákem pro připevnění přijímače bezdrátového mikrofonu. Mohu říci, že to byl ten nejlepší nápad, protože po několika prvních sekundách vysílání byl tento kvalitní stabilizátor k nezaplacení :)

 

Teď už je jen potřeba videa zpracovat jak v oficiální, tak neoficiální variantě a zveřejnit. Pokud tedy níže nevidíte videa, o kterých jsem se zmínil, pak se tedy prosím vraťte za několik dnů, nebo lépe zadejte vpravo dole Váš e-mail do formuláře pro odběr novinek a zajímavostí a o doplnění dalších videí Vás budu informovat e-mailem. Z odběru zajímavostí se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na patřičný odkaz zaslaný v každé e-mailové zprávě! Odběr novinek a zajímavostí je samozřejmě zcela zdarma!

Podotýkám, že fotky a videa v tomto příspěvku ještě doplním. V tuto chvíli jsou to postřehy pouze mé, ale další záběry a snímky mi budou poskytnuty ještě od členů skupiny Kůzle…

Děkuji za Váš like i sdílení!

Divadelní vystoupení Národní hřebčín Kladruby nad Labem na YouTube je ZDE – klikni!

Video ze zámku Kačina na YouTube je ZDE – klikni!