Jak se natáčela reportáž na Kačině

Fotografie z natáčení reportáže na zámku Kačina. Jaroslav Smékal, www.JaroslavSmekal.cz , www.YouTube.com/JaroslavSmekal, Facebook.com/JaroslavSmekalCZ

Dnešní příspěvek je poněkud obsáhlejší. Prozradím Vám v něm několik drobností z natáčení a máte možnost vidět i výsledná videa. Díky úžasným lidem ze souborů historického tance máte možnost vidět i fotografie z natáčení. Sami tak uvidíte realitu, kdy jsem nečekaně na natáčení odjížděl bez asistentky a bylo nutné zvládnout rozhovory ve stylu “one man show” – tedy natáčet jednou rukou a druhou držet mikrofon, který oproti mikrofonu na kameře umí přecejen trochu lépe “omezit” okolní hluk.

Natáčení na zámku Kačina (Facebook stránka) je pro mne nádherným odpočinkem. Možná si myslíte, že jsem se zbláznil tahat hodinu nebo dvě poměrně těžkou kameru a příslušenství a mít to jako relax. Není to jednoduché všechno nosit sám a ještě natáčet dostatek materiálu pro daný typ reportáže nebo dokumentu. Mohu ale říci, že i díky netradičním prohlídkám s vystoupením několika souborů je natáčení příjemným rozptýlením.

Jak probíhalo natáčení reportáže n zámku Kačina. Natáčení rozhovou, JUDr. Jaroslav Knoll, www.JaroslavSmekal.cz

Natáčení rozhovoru, JUDr. Jaroslav Knoll, www.JaroslavSmekal.cz

Letošní rok na nedalekém zámku Kačina (Facebook stránka) zpestřují soubory historického tance Salome a Tempus Fugit, soubor historického šermu a dobové hudby Pán

i z Kolína a nebo například i JUDr. Jaroslav Knoll… Jejich vystoupení jsou na témata vycházející ze zápisků rodiny Chotků – původních majitelů panství. Návštěvníci netradičních prohlídek nevidí všechno. Nevidí totiž, že soubory historického tance se umí bavit i v zákulisí.

Osobně jsem byl přítomen i v části, kdy část členů čekalo na správný čas vstupu na scénu ale ten čas nikdo netrávil jen běžným stáním za kulisou divadla. V té době hráli sami pro sebe své autentické scény. Když přišel správný čas tak každý vstoupil na pódium a pokračoval v běžném představení pro návštěvníky netradičních prohlídek… Proto mne i jejich natáčení tak baví. Dokážou rozptýlit sami sebe i mne a natáčení je zábavou. 

Kdo jsou zmíněné skupiny historického tance Salome a Tempus Fugit, Páni z Kolína i JUDr. Jaroslav Knoll? Podívejte se na krátké video, které jsem pořídil neplánovaně při jedné mé návštěvě jejich vystoupení: (Video na YouTube je ZDE-klikni)

Poznámka: Videa jsou postupně doplňována podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby. Titulky je možné zapnout příslušným tlačítkem v okně videa… (www.TitulkyProNeslysici.cz)

 

Jak vypadala nejedna z netradičních přehlídek na zámku Kačina se můžete podívat například v tomto videu: (Video na YouTube je ZDE – klikni)

 

 

Dalším zpestřením pro návštěvníky zámku Kačina (Facebook stránka) byla i “Návštěva u hraběnky Sidonie…” (Video na Youtube je ZDE – klikni)

 

 

Natáčení rozhovorů bylo samostatné téma. U jednoho z prvních videí mne pomáhala asistentka, u dalších bohužel jsem vše musel zvládnout sám. Několik fotografií to i dokumentuje. Děkuju jak souboru Salome tak i Tempus Fugit za poskytnutí fotografií z natáčení a jejich souhlas se zveřejněním. Takovéto fotografie jsou neocenitelné.

Samotné zpracování videa by bylo na samostatnou kapitolu. Nicméně se jedná o krátká videa, tak samotný projekt zpracovaného videa nepatří mezi tak náročné jako u dlouhých dokumentů nebo propagačních spotů, videoklipů a rozličných upoutávek co jsem za 20ti letou historii v oblasti videa kdy dělal. Malý náhled na tzv. časovou osu Vám zcela vyjmečně prozrazuji v galerii nahoře :) Takovéto zajímavosti z mé práce se dozvíte pouze na tomto mém webu, nebo čas od času na mé Facebook stránce, kterou na FB naleznete pod zkratkou @JaroslavSmekalCZ .

 

Děkuji za každý like i sdílení jak tohoto příspěvku i mých videí na www.YouTube.com/JaroslavSmekal a Facebook stránce @JaroslavSmekalCZ