Den evropského dědictví v Národním hřebčíně Kladruby n/L

8.9.2018…to byl “Den evropského dědictví” v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem se skupinami historického tance Salome a Tempus Fugit s částí skupiny historického šermu Páni z Kolína…

Národní hřebčín měl pro návětěvníky připraveno opět několik okruhů jako sedlárna, stáje, kočárova s postrojovnou i samotné prostory zámku. V těch na návštěvníky čekalo i vystoupení s tématem života samotného císařského páru včetně samotné Sisi…

Já osobně se při svých natáčeních na několika zámcích setkávám se zmíněnými skupinamy historického tance a několikrát i skupiny historického šermu a na jejich vystoupení rád chodím opakovaně a ně vždy jen pracovně. I toto vystoupení v mé lokalitě jsem si nemohl nechat ujít a část zámeckého vystoupení tak můžete vidět v reportáži níže.

Samotná reportáž nebyla náročná na výrobu. Nejsložitější u takovýchto projektů je obvykle zkloubit čas potřebný pro natočení materiálu z několika míst. Málokdy se povede natočit záběry ze všech prohlídkových okruhů a zároveň doplňkového programu, ale jelikož se v Národním hřebčíně pohybuji na velkém množství akcí tak se snažím reportáže dělat pokaždé z trochu jiných záběrů.

Velkou výhodou je alepsoň krátký rozhovor, který pomůže vytvořit trochu jinou reportáž. Tentokráte jsem doslova přemluvil na rozhovor dalšího z průvodců Národního hřebčína, tím byla Veronika. Tentokráte jsem neměl žádnou asistentku a rozhovor byl opět ve stylu “one man show”.

Jelikož na menší natáčení používám často pouze malou záložní kameru tak celý rozhovor byl mnohem snazší. Malou kameru udržím i v jedné ruce a druhá ruka tak zvládá mikrofon. Možná se ptáte proč jsem nepoužil klopový mikrofon, který by mi uvolnil jedu ruku a na to mohu říci jedinné… Připnout klopový mikrofon a schovávat kabel k bezdrátovému vysílači aby nebyl vidět v záběru zabere nějaký čas. Navíc ne každému může být příjemné připínání a protahování mikrofonu a mikrofon v ruce je prostě rychlá a jednoduchá varianta. Tu chvíli člověk kameru udrží bez problémů a nikoho nezdržuje. Pro toto natáčení jsem ani klopový mikrofon kvůli několika sekundám povídání neplánoval.

Pokud bych natáčel na velkou a těžkou kameru, pak bych klopový mikrofon zvážil i když pro 10ti sekundový záznam hovoru dám obvykle také přednost mikrofonu v ruce. Pokud s sebou mám stativ na kameru tak pak je to mnohem snadnější.

Natáčení nejen rozhovoru ale i celé události bylo klidné a oživené prohlídky zámeckých prostor i zajímavým zpestřením pro návštěvníky.

Podívejte se se mnou na krátký postřeh z události:

Děkuji, že sdílíte i tento příspěvek mezi své přátele!