Co je videokonference?

Ikona videokonference

Odpověď na výše zmíněnou otázku “co je videokonference?” naleznete právě na této stránce…

Videokonference je komunikace mezi dvěma a více uživateli díky využití internetu a multimediálních aplikací. Jedná se o komunikaci s použitím video přenosu za pomoci videa z webových kamer, nebo externích technologických vymožeností jako například mobilní telefon a tablet.

V posledních několika letech jsem se setkával s využitím videokomunikačních technologií velice zřídka. Důvodem byla téměř jistě cena nejen za pořízení těchto služeb a technického vybavení, které i v dnešní době můžete získat za statisícové částky. Jedná se především o celé sestavy do konferenčních místností.

Tento web není zaměřen primárně pro uživatele internetu, kteří mají své obrovské firmy a nemusí řešit statisícové investice do luxusních sestav plných nejmodernějších technologií a nejdražších technických součástí.

Příspěvky tohoto BLOGu jsou sepsány pro ty běžné, drobné uživatele, kteří nemohou vybavit své kanceláře luxusní obrazovkou, nejmodernější web kamerou a špičkovými doplňky zvukové techniky. Věnujeme se zde i obecným tématům, postupům a technologiím, které si může dovolit snad téměř každý.

Dnešní doba přináší i varianty, které usnadňují život a šetří neskutečné finanční prostředky díky využívání alternativních možností s výbornou kvalitou! (Stačí počítač s webovou kamerou bez dalších milionových investic!) Nejenom velké firmy, které školí své týmy po celém světě, ale i běžný drobný podnikatel začíná využívat videokonferenčních systémů pro komunikaci se zákazníky, nebo při řešení zakázek s kolegy na odloučeném pracovišti.

Jeden ze zahraničních mobilních operátorů zavádí videokomunikační řešení pro interní komunikaci mezi pracovníky a začíná připravovat takovéto řešení i pro komunikaci s klienty. Proč? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že pokud s někým z kolegů potřebuji něco rychle vyřešit, tak je mnohem rychlejší se s ním jedním kliknutím spojit přes videokomunikační systém. Během okamžiku jsem tak ve spojení s několika kolegy a vše vyřešíme online i když každý jsme na jiném místě. Pak není problémem pracovat i z domova pokud to dané podnikání umožňuje. Je to snadnější než konferenční hovor přes mobilní telefony.

Videokonferenční řešení nám snadno zprostředkuje video hovor, v případě potřeby nasdílíme obrazovku, nebo kliknutím vybereme požadovaný soubor a kolega má vše hned přehledně zobrazeno na monitoru počítače. Profesionální systémy umí využívat i doplňků, pomocí kterých můžeme jednoduše dělat poznámky, zakreslovat dodatky a to vše hned vidí všichni účastníci dané videokonference a není problém tak vyřešit zakázku i s kolegy, kteří jsou na služební cestě v zahraničí. Vše záleží jen na použité aplikaci pro videokonferenční hovory a webináře.

Jak jsem se zmínil již v začátku, tak je tento web zaměřen převážně na běžné drobné uživatele internetu, drobné podnikatele a nadšence pro oblast internetu a kouzelného světa online videa a videokomunikace. Proto v těchto článcích zveřejňuji informace z mé praxe a jestli si myslíte, že je videokonference pro Vás nedostupná, tak věřtě, že kupříkladu videokonferenční systém, který využívám v praxi já si může dovolit i drobný živnostník.

Nové videokomunikační systémy prostě umí plnohodnotně nahradit klasická setkání v kancelářích, sálech a dalších místech, která Vás napadnou. Jsou to systémy, které využívají i lidé používající znakový jazyk, ale o tom si povídáme v jiném článku…

Pokud Vás toto téma zaujalo a chcete vědět již teď více informací, neváhejte mne ihned kontaktovat, jistě Vám ukážu i v praxi jak to může vypadat a to zcela nezávazně. Téma videokonferencí a online prezentací (webinářů) zde budeme probírat více. Pokud však chcete dostávat informace s předstihem a někdy i bonusy, o kterých se běžně čtenář na webu nedozví, vyplňte svůj kontakt do formuláře a nepřijdete o žádné novinky nejen tohoto webu!