Časosběrné video demolice administrativní budovy Národního hřebčína Kladruby nad Labem

Demolice administrativní budovy Národního hřebčína Kladruby nad Labem - JaroslavSmekal.cz

V druhé polovině roku 2018 proběhla demolice staré administrativní budovy Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Budova postavená v 80.tých letech již byla opravdu v nehezkém stavu a byla tak z původního zámeckého parku odstraněna.

Měl jsem možnost dokumentovat demolici samotné budovy i přilehlých staveb staré kotelny a staré kočárovny. V průběhu pořizování fotografií jsem zajistil i pořízení tzv. časosběrného videa (TimeLapse), které jsem po oficiální tiskové konferenci ke staré a nové nedaleké budově v listopadu mohl zveřejnit.

Časosběrné video zachycující samotné rozebírání budovy, která započala likvidací nebezpečného azbestu specializovanou firmou a následné rozebírání kousek po kousku Vám přiklídám právě teď.

V prostoru bývalé administrativní budovy přezdívané místními “parlament” by měla být opět zámecká zahrada jako v minulosti včetně stromů dle dochovaných archivních materiálů… Vše by tak mělo opět vypadat tak jako za dob samotné Sisi a to v rámci očekávaného výsledného hodnocení komisařů UNESCO, kteří rozhodují o zařazení krajiny kolem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na zápis prestižního dědictví UNESCO…

 

 

Děkuji, že i tento příspěvěk sdílíte mezi své přátele…