8. květen s Platanovym mostkem na Kačině

8. květen je sice Státním svátkem, nicméně stejně jako 1.květen jsem trávil podstatnou část dne v zámeckém parku na Kačině. Dnešním tématem byl tzv.Platanový mostek. Ten se nachází několik stovek metrů západně od budovy zámku a nalezneme ho na červené turistické stezce. Spot je opět dalším videem z celé aktuálně vytvářené série…

5 hodin uteklo jako voda a to při natáčení nejen povídání o samotném mostku a peripetiích při řešení dekorací mostku, ale i natáčení detailů této menší stavby.

Dnešní průvodkyní byla Šárka a její text vázající se k historii natáčeného mostku se zvádl natočit bez obtíží. To co trochu natáčení protáhlo byl opět klasický hluk přelétajících Gripenů z nedalého letiště a opravdu velké množství návštěvníků parku. Jelikož mostek je jednou ze zastávek stezky zaměřené na rodinu s dětmi, tak nebylo o dětské návštěvníky nouze.

Samotné natáčení průvodkyně chystaného video-spotu se zvládlo přibližně za 2 hodiny. Možná si teď říkáte, že se dělá celovečerní film nebo dokument. Tomu tak ale není. V reálu bude celková délka spotu kolem 2 minut.

Proč to tak trvá? Je to snadné. Když pominu množství návštěvníků, které nejsou pro tento typ spotu v obraze, ani hlukem ve zvuku žádoucí a je nutné vyčkat na jejich odchod, tak bylo nutné natáčet po krátkých úsecích na několika místech a pohledech. Poté další 3 hodiny natáčení samotného Platanového mostku v detailech atd…

Teď čeká zpracování spotu v řádech několika hodin, kontroly, titulkování pro neslyšící, opět kontroly a schválení klientem… Mezitím k tomu patří exporty videa v několika variantách a předtím i přípravy a úpravy textu atd.. Můj předpoklad je ještě kolem 20ti hodin práce pokud nenastane nic mimořádného a vše bude schváleno hned na první pokus.

Opět i v tomto případě vidíte, že na 2 minutovém spotu se pracuje bez problémů i více než 24 hodin čistého času. Video Vám po oficiálním zveřejnění poskytnu i na svých webech i FB profilech a YouTube.

Národní zemědělské muzeum – zámek Kačina
Nejstarší úl v čechách…
HA-HA zeď