Rozšiřuji tým?

Ano… nejen připravované projekty, ale i současné rozličné společenské, kulturní i sportovní události se často konají ve stejném datumu i čase. Většinou je to i v sezoně, kde se během jedno týdne nahromadí několik zakázek a je složité vše stihnout zpracovat v co nejkratším čase…

Jak jistě víte, tak nedělám žádný bulvár, ale pohodové akce jako rodinné i firemní večírky, propagační, vzdělávací a výuková videa. Aktuálně jde nejvíce o reportáže, či publicistiku. Města, obce, státní instituce, ale organizace a spolky jsou klienty v mém podnikatelském životě. Navíc se postupně videa zároveň doplňují podporou pro neslyšící a nedoslýchavé osoby a v přípravě i pro osoby nevidomé.

Ve svém okolí tak dávám příležitost lidem, kteří mají zájem spolupracovat. V současné době jde prozatím o externí spolupráci nebo v některých případech o “brigády”. A jaké činnosti si u mne můžete i jen nezávazně na zkoušku otestovat a poté rozhodnout zda chcete být parťákem v mém týmu?

  • asistentka – obvykle výpomoc při natáčení rozhovorů před kamerou i mimo ni – práce s mikrofonem, zaučím i základy natáčení pro výpomoc při drobných natáčeních kde je na okamžik potřeba druhá kamera apod… Pro některé části podnikatelské činnosti budete možná tou správnou tváří, která celým projektem bude před objektivem i provázet :)
  • kameraman/ka – natáčení na událostech, které se kryjí a není možné být na 2 místech s kamerou současně nebo náročné natáčená vyžadující více kamer najednou – pokud zájemce nemá zkušenost, bude asistovat při drobných natáčení v okolí a postupně se naučí několik základů, aby mohl sám správně natočit záběry z události. Zkušenost s natáčením kamerou/fotoaparátem je výhodou.
  • střihač – natočení videa je důležité, ale následuje zpracování videa, tzv.střih . To je časově náročná práce a i když natáčení trvá například 2 hodiny, tak zpracování pro účely mých klientů trvají 10-30 hodin práce na počítači, kterou ale nikdo bohužel nevidí. Zpracování videa jak vidíte mi pak zabírá nejvíce času a v sezónách tak způsobuje zpoždění zakázek. I nezkušený člověk, který se ale o tuto spolupráci skutečně zajímá se relativně rychle dokáže naučit minimální základy, díky kterým hodně vypomůže. Jedná se o práci s počítačem. Zkušenost se střihem je velkým přínosem, ale pokud zájemce zkušenost nemá, ale zajímá se o tuto část práce, pak si vše může vyzkoušet, vidět v reálu a sám se rozhodnout zda chce být týmovým parťákem…
  • Speaker – nejen namlouvání komentářů – Váš hlas může být tím správným pro namlouvání doplňkových komentářů. Nebojte se vyzkoušet číst předem připravený text… Důležitá je dobrá výslovnost a příjemný hlas. I když by Váš hlas nebyl vhodný pro reportáže, pak může být vhodný kupříkladu pro projekty zaměřené na děti… Po Vaší zkoušce pak rozhodneme, zda je Váš hlas zrovna tím, který hledáme. V každém případě za zkoušku nic nedáte (max. trochu svého času) a vyzkoušet se má vše :)
  • grafik – drobné grafické úpravy i návrhy nových podkladů pro některé z projektů. Zkušenost se základními úpravami fotografií a vlastní tvorba s využím křivek je výhodou.
  • Titulkování pro neslyšící a nedoslýchavé osoby a následná kontrola gramatiky – Titulkování videjí je práce pro každého, kdo pracuje s počítačem ať ze zájmu, nebo kvůli zdravotní indispozici. Jedná se o doplňvání textů do obrazu videa dle mluveného slova. Toto titulkování má svá drobná specifika, která Vás naučíme. Následná kontrola gramatiky v českém jazyce je nedílnou součástí této části služeb a pokud zvládáte dobře i češtinu v psané formě, pak využijete i ji a ušetříte drahocený čas dalších členů týmu…

Pokud Vás zaujal některý z bodů, pak mi napiště a vyzkoušíte si tak nezávazně daný bod a seznámíte se tak s realitou mediálního světa :)

Jsme pohodový tým, kde vznikají nová přátelství a práce se nám stává i zálibou a zábavou. Možná tak s námi budeš i ty! Napiš mi e-mail ze stránky kontatů ještě dnes!