posta@jaroslavsmekal.cz
+420 603 744 461 (odpoledne)

JaroslavSmekal.cz

20 let v oblasti videa. Natáčení, střih, animace, titulkování, online vysílání, online video k webináři i videokonferenci...

Přečíst více...

Foto & Video atelier

Vlastní prostory pro řešení zakázek nejen v oblasti fotografie, videa a webinářů...

Zjistit více...

Titulkování pro neslyšící a nedoslýchavé osoby

Dlouhé roky titulkování videí pro osoby neslyšící a nedoslýchavé s vlastním týmem...

Zjistit více...

30 let v oblasti fotografie

Přes 30. let působnost v oblasti fotografie a následného tisku. Fotografie interier, exterier, atelier, portrét, reportáže, produktové foto...

Zjistit více...

Mobilní videa

Testování & vzdělávání v oblasti používání mobilních telefonů a příslušenství. Videa ze skutečných událostí natočených i zpracovaných výhradně na mobilním telefonu bez použití počítače,...

Zjistit více...

METEOrologická stanice

Provoz meteorologické stanice s online zveřejněním údajů přímo na webu...

Zjistit více...

Network marketing

Fenomén zvaný “síťový marketing”

Proč mne zajímá síťový marketing (network marketing)? To Vám prozradím až za chvíli. Nejdříve si obecně řekneme, co vlastně toto spojení znamená.

Síťový marketing je forma podnikání, ve které se pohybujeme všichni. Ano, opravdu to tak je! Možná je Vám bližší spojení multilevel marketing – víceúrovňový marketing, zkráceně MLM.

Ne, neutíkejte! Možná patříte do skupiny lidí, kteří mají tento systém podnikání spojený s podvody. Tento systém, který vznikl dá se říci již za prohibice v podobném duchu, měl v minulosti i svá neférová jednání podvodníků a časově omezených firem. Síťový marketing je však špičkový prodejní systém, který využívá obrovské množství firem. Možná si teď klepete na hlavu, co to plácám, ale věřte, že i Vy nakupujete denně od lidí, kteří síťový marketing, zkráceně MLM, využívají.

Ptáte se kde? Dám Vám příklad. Využíváte služeb finančních poradců, pojišťováků, výrobců Vašich oblíbených výrobků, jídla, ovoce, zeleniny? Používáte mobilní telefon, nebo jen chodíte do restaurace? Na těchto místech jste méně či více koncovým zákazníkem systému založeném na síťovém marketingu.

I Vy děláte činnost, kterou dělají partneři rozličných MLM společností, jen o tom nevíte a na rozdíl od partnerů za to Vy nedostáváte zaplaceno! Opravdu!

Vezměte si například restauraci. Zeptal se Vás někdo z Vašich přátel, kde Vám nejvíce chutnalo? Téměř jistě jste někomu ze svých známých řekli, kde Vám dané jídlo opravdu chutnalo a Váš známý se do té restaurace vydal se svými přáteli na oslavu narozenin… Víte co jste udělali? Jednoduše jste doporučili svému známému danou restauraci, ten tam utratil peníze za oslavu a restaurace vydělala díky Vám příjemné peníze. Co z toho máte Vy? Nic!

Pokud je daná restaurace férová a majitel se dozví, že oslava přišla díky Vám, pak Vám jako poděkování dá poukázku na večeři zdarma, slevový kupon, nebo kartu zákazníka, se kterou budete mít vždy na jídlo v dané restauraci slevu. Líbí se Vám to? Věřím, že ano. Kdo by nechtěl ušetřit pár stovek korun při opakovaných návštěvách daného zařízení…

Toto byl jeden z malých příkladů. Partneři společností, které využívají systému tohoto marketingu, nedělají nic jiného. Používají produkty dané společnosti a s výsledky z jejich používání se podělí se svými přáteli. Ti pak také nakoupí, protože vědí, že jste daný produkt sami odzkoušeli a podělili se s nimi o Váš názor. Je jedno jestli používáte bylinkové přípravky pro srovnání organismu po Vašem namáhavém zaměstnání, nebo hledáte ověřené řešení pro Vaše podnikání.

Toto je hlavní rozdíl mezi těmi dříve nechvalně známými podvodnými systémy a seriózním MLM podnikáním! Podvodné systémy známé jako “letadlo” nabíralo peníze, část si ponechalo a zbytek odeslalo dál. Podvedený člověk poté dělal to samé. Důležitý rozdíl je v tom, že podvodné systémy NEMAJÍ žádný, nebo pouze silně pochybný produkt! Seriózní firmy působící v MLM průmyslu MAJÍ kvalitní produkty, které se používají v praxi a ty nejsolidnější společnosti jsou členy asociací přímého prodeje (DSA). To je zárukou, že firma je legální, dodržuje zásady podnikání v tomto multi-miliardovém průmyslu a je opravdu seriózní nejen ke svým partnerům, ale i koncovým zákazníkům! Na toto se soustřeďte, když Vám někdo o nějaké takové spolupráci řekne!

Je jen na Vás jaký produkt si vyberete. V dnešní době jsou systémy tak dokonalé, že nemusíte chodit jako obchodní zástupce po obchodech a nabízet jim své papírenské zboží. Například já se zajímám o spolupráci se společností, které působí v oblasti internetu a internetových komunikačních aplikací a vše tak mohu ukázat přes internet. Doba je nakloněna novým možnostem, tak se nebojte ji využít!

Proč je pro mne síťový marketing tak přitažlivý?

Důvodů je hned několik.

  • Pro své podnikání jsem hledal některé aplikace, které pro úspěšný web potřebuji a daná společnost mi celý systém dodala na klíč. Aplikace používám na všech svých webech, starají se mi o klienty a Vás návštěvníky 24 hodin denně za minimum investic.
  • Dostanu se k dalším velice zajímavým a vyzkoušeným informacím z oblasti internetového marketingu, za které bych musel jinde hodně draze platit! To vše využiji naplno i v mém soukromém podnikání – všechny opravdu důležité a léty proveřené informace získám přímo od dané společnosti v rámci vzdělávání a nemusím platit desetitisíce za další lektory v mém podnikání…
  • Veškeré materiály mám od firmy připravené, a ač jde o zahraniční společnost, tak mám vše plně v českém jazyce a to včetně online prezentace pro vysílání na webináři!

Dobrovolně jsem začal dělat online školení pro partnery dané společnosti a seznamuji je se základy internetového marketingu a přidávám rady na jejich dotazy v oblasti videa, které mohou v daných aplikacích sami používat. Tím získávám i zpětnou vazbu od lidí, kteří mne již za tu dobu znají a pomáhají mi tak získat vetší zkušenost v online vysílání, které poté využiji v mých vzdělávacích projektech.

Díky komunikaci s partnery (i cizími, které nemám ve svém týmu) hledám odpovědi na jejich dotazy a díky vzájemné pomoci tak celý tým má podporu jeden od druhého. Je to týmová práce a člověk se pak vzdělává i při tak jednoduché činnosti jakou dělají partneři a z velké části již i noví přátelé.

Zalíbilo se mi pomáhat lidem, kteří o to opravdu stojí. Vzniklo hodně nových přátelství a pro mne je to příjemná činnost, když vidím, že přináší partnerům skutečné reálné výsledky.

Jsem schopen partnerům odvysílat prezentaci společnosti a odpovědět jejich zájemcům na jejich zvídavé otázky. To je věc, kterou ne všude máte. Mne to baví a rád bych byl i nadále tím lídrem, kterého si ve mně moji přátelé našli. Za to jim opravdu moc děkuji a vážím si jejich upřímnosti a odvahy se ptát i opakovaně na stejné věci, které v začátcích někdy potřebují.

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodují, jestli je síťový marketing pro ně a jestli ho zvládnou, tak se nebojte zeptat! Za zeptání určitě nic nedáte, je to pouze trocha Vašeho času. Nemusíte se bát, že bych Vás tlačil do nějaké spolupráce. Odpovím Vám na nejasnosti a mýty, které v tomto oboru můžete mít.

Jsem člověk, který se rád věnuje všem, kteří se začínají zamýšlet nad tímto úchvatným systémem podnikání, ušetřit firmám náklady a koncovým klientům ušetřit zbytečně vyhozené peníze za marže velkoskladů, obchodů, dopravy a mnoho dalšího. MLM systém tak šetří náklady, protože zkrátí cestu mezi výrobcem a koncovým uživatelem. Přeskočí se tak někdy dosti přemrštěné marže meziskladů a chtivých obchodníků.

 

Back to Main Page