Co připravuji za příspěvky?

Otázka “na tělo”… V současné době musí být připraveny na předání všechny zakázky tohoto roku. Na některých se pracuje teď, některé vyžadují postupné natáčení. Jelikož konec roku se nezadržitelně blíží a začínají se ukazovat i vánoční dárky tak nové příspěvky do tohoto svého BLOGu trochu váznou.

Ono to ale není zas tak špatné. Díky množství práce ke konci roku pracuji i na postupných zakázkách u kterých používám rozličné doplňky/příslušenství v méně obvyklých činnostech a tato zkušenost bude poté dobrým příkladem a zdrojem dalších zajímavých článků…

V tuto chvíli se ještě pracuje na několika natáčeních, které musí být po zpracování předány do konce roku všem klientům. Nejnáročnější z nich je výroba specifického videa pro Souborný katalog, který je nedílnou součástí Národní knihovny ČR. Jde nejen o hrané části, ale i záznam obrazovky počítače apod. a samotné natáčení trvá několik hodin plus časová náročnost na zpracování. Několik postřehů přidám do samostatného příspěvku v následujících dnech.

Setkávám se velmi často s tím, že za mnou klient přijde několik dnů před konáním jeho akce a požádá mne o výrobu videa nebo fotografií z dané události. Zablokování termínu Vaší události je však nutné provést i měsíce nebo alespoň týdny dopředu. Zvláště poslední 4 měsíce roku jsou dosti vytížené a ne vždy mám volný termín a ne vždy se mi podaří zablokovat v případě potřeby někoho z kolegů, který by s výrobou videa či fotografií mohl vypomoci. Na zpracování videa i fotografií je potřeba dostatek času. U některých projektů stačí dny, u některých týdny. Z tohoto důvodu bych Vás všechny rád požádal o pochopení pokud Vaši zakázku – oznámenou jen několik dnů před jejím konání – nebudu moci přijmout já ani nikdo z kolegů.

Pokud víte, že máte zájem o mé služby, pak mne prosím alespoň nezávazně informujte o předpokládaném termínu Vaší události se značným předstihem. Termín se později potvrdí a vyřeší detaily zakázky, ale čím dříve o ní vím, tím snadněji zajistím v případě potřeby další potřebné kolegy a Vaši zakázku pak budu schopen vyhotovit. Firemní večírky, semináře apod. jsou s termínem známy měsíce dopředu. Rodinné události jako svatby se plánují a blokují 6-12 měsíců dopředu! Nenechte prosím vše na poslední chvíli a budu Vám moci vyjít vstříci. Děkuji za pochopení nejen já, ale i moji kolegové a kolegyně…